צנרת דרום - סוגי ריצוף וחיפוי וחשיבותם לעיצוב הבית
 
 
 
       
                 
 
סוגי ריצוף וחיפוי וחשיבותם לעיצוב הבית
 
ריצוף וחיפוי עבור הבית והגינה הוא נושא אשר אינו זוכה לחשיבות ולתשומת הלב לה הוא ראוי, בקרב אנשים רבים המעצבים את ביתם או דירתם החדשים. קיימים כיום סוגים רבים ושונים של ריצוף וחיפוי, הכוללים מגוון רחב של אפשרויות, החל מסגנונות שונים של ריצוף לבית או לחוץ וכלה בחיפוי פנים או חוץ ממגוון חומרים שונים (חיפוי אבן, חיפוי שיש וכד').
הסוגים הרבים והשונים של חומרי ריצוף וחיפוי הקיימים כיום בשוק מאפשרים לנו לעצב את ביתנו במגוון רחב של בסגנונות וצורות. כאמור, מרבית האנשים הפרטיים אינם מבינים את החשיבות העצומה של חיפוי וריצוף, הן מבחינה פונקציונאלית והן מבחינה אסתטית. במובנים רבים, פריטי הריצוף והחיפוי בהם נשתמש יקבעו יותר בדבר האווירה השוררת בבית והסגנון העיצובי שלו, מאשר הרבה מאוד פריטי עיצוב אחרים להם אנו נוהגים להקדיש תשומת לב רבה.
 
וילונות, כלים סניטריים ועוד - מתאימים את פריטי הריהוט לריצוף ולחיפוי, ולא להיפך
ריצוף או חיפוי עבור פנים או חוץ הבית, בין אם מדובר בקרמיקה למקלחת או חיפוי אבן לקירות המרפסת, הם אלמנטים קבועים בבית שלנו הצפויים ללוות אותנו לאורך שנים רבות. לא ניתן לומר את אותו הדבר לגבי פריטי ואביזרי ריהוט שונים לבית או לחצר, אשר הינם ברי החלפה או שיפוץ/שינוי. לכן, מומלץ קודם כל להחליט על סוגי הריצוף והחיפוי בהם אנו מעוניינים לאזורים השונים בבית ובגינה, ורק לאחר מכן לבחור אביזרי ריהוט ועיצוב שונים המתאימים לסגנון החיפוי שבחרנו.
לדוגמה – וילונות לסלון או חדר השינה הינם בגדר פריט עיצובי פופולארי המסייע לנו להעניק נפח ואווירה מסוימת לאותו חדר בבית. אך חכם יותר יהיה להתאים וילונות גלילה או וילונות רגילים, וילונות בצבע וטקסטורה כאלו או אחרים, רק לאחר שהחלטנו על סגנון הריצוף והחיפוי העתידים לעטר את אותו חדר. כך, תהיה לנו התאמה מלאה בין האלמנטים השונים באותו חדר. הדבר נכון בין אם אנו מעוניינים להתאים את פריט העיצוב (במקרה זה – וילונות) התאמה מלאה לסגנון החיפוי שבחרנו לאותו חדר, ובין אם אנו מעוניינים לשנות, לגוון וליצור קונטראסט מסוים בין החיפוי לוילונות. בשני המקרים מדובר בפעולות לגיטימיות ומעניינות מבחינת עיצוב הפנים, אך בשניהם קיים צורך לדעת קודם כל מהו החיפוי שעתיד להיות בחדר זה, בטרם מחליטים אילו וילונות לרכוש.
 
מומלץ להתייחס לסגנון החיפוי והריהוט הרצוי מבעוד מועד, שכן נרצה כי אביזרים ופריטים רבים ישתלבו בצורה יפה יחד עם סגנון זה. זה נכון הן לגבי וילונות, מצעים ושאר בדים המעטרים את חדר השינה למשל, אך גם עבור אביזרים קבועים וגדולים יותר, דוגמת כלים סניטריים (אסלה, כיורים וכד'), פריטי ריהוט גדולים (שולחנות, מערכות ישיבה וכד') ואפילו מכשירי החשמל הגדולים שנקנה, דוגמת מקרר.
 
לכן, כדאי לעסוק בסוגיית החיפוי והריצוף מבעוד מועד, ואחר כך להתאים אליה את שאר אביזרי הריהוט. זוהי דרך פשוטה והגיונית יותר לעיצוב הבית.
 
   
 
כתובתנו: המרכבה 27, אזור התעשייה אשקלון.
טלפון רב-קווי: 6770800 - 08, פקס: 6750768 - 08
tzaneret@bezeqint.net
 
 
   
   

 
 
 
 
כל הזכויות שמורות ריצוף פנים | ריצוף חוץ | מוצרים לאמבטיה | מוצרים למטבח | מחלקת אינסטלציה | מבצעים | צור קשר | מידע כללי
 
שעות פתיחה :ימי א'-ה' 8:00-19:00
יום ו' וערבי חג 8:00-13:00
לייבסיטי - בניית אתרים