צנרת דרום - ריצוף גרניט פורצלן - מט או מבריק כיצד לבחור
 
 
 
       
                 
 
ריצוף גרניט פורצלן - מט או מבריק כיצד לבחור
 
גרניט פורצלן הוא אחד החומרים המבוקשים בעולם הריצוף וחיפוי הקירות (חוץ ופנים). הצלחתו נובעת מתוקף היותו עמיד כנגד שחיקה ושבירה, כיוון שאינו עובר זיגוג. צפיפות החומר גבוהה למדי, ומקדם הספיגות שלו נמוך.

מה לבחור – מבריק או מט?

ישנן שתי אופציות מוּכּרות של ריצוף גרניט פורצלן: אחת – גימור מבריק המלוטש מכאנית; השנייה – גימור מט. האפשרות השנייה נחשבת מוצלחת יותר, כיון שתהליך ליטוש החומר יקר יחסית, וכן פוגם בנקבוביות העליונות של החומר, תוך חשיפתו לחדירת נוזלים וכתוצאה מכך – ספיגת כתמים.
הודות לטכנולוגיית ייצור מתקדמת ותהליך שריפה ממושך אותו עובר אותו ריצוף גרניט פורצלן, התוצאה היא – אטימה הרמטית של נקבוביות החרס הזעירות, מה שמקטין לכדי אפס את כושר ספיגת המים שלו. ריצוף גרניט פורצלן זמין באינספור עיבודים, צורות וצבעים, מה שמאפשר להתאימו לשלל עיצובים שונים.

יתרונות ריצוף גרניט פורצלן

לעומת ריצוף קרמיקה, ריצוף גרניט פורצלן חזק ביותר, והחיתוך שלו מדויק יותר – עובדה המאפשרת שימוש ברוֹבּוֹת צרות למדי, ברוחב של כ-3 מילימטרים בלבד.
בעת שיפוץ דירה ישנה, ניתן להדביק ריצוף גרניט פורצלן על גבי הריצוף הקיים, ולחסוך בכך את מחיר מטלת הפירוק של הריצוף הישן. ניתן לרצף עמם משטח בטון, או אף להניחם על מציע חול דחוס, כאשר כל מקרה לגופו, כתלות בהחלטת האחראי על השיפוץ. על כל פנים, חשוב ביותר לשכור שירותיו של רצף מיומו, המכיר את החומר התיאורטי והפרקטי על בוריו. חיוני לעשות שימוש בדבק מתאים, תוך הקפדה להניח רובּה על בסיס דבק אפוקסי או בטון, בכדי להימנע ממקרים כמו חדירת מים, שקיעת הריצוף, או התרוממות אריחים.

סוגי ריצוף גרניט פורצלן

יתרון בולט של ריצוף גרניט פורצלן: חוזקו - מסיבה זו, נעשה בו שימוש תדיר היכן שנדרש ריצוף איכותי וחזק במיוחד. ריצוף גרניט פורצלן מיוצר בשתי טכניקות:
  • אריח גוף מלא – עבה, איכותי, יקר וחזק במיוחד.
  • אריח חצי גוף – זול יותר וחזק פחות, מתאים לציפוי קירות בעיקר.
אריח איכותי עמיד יותר, יהיה, מטבע הדברים, יקר יותר.
ישנם מקומות בהם חשיבות השימוש באריחים עמידים בפני רטיבות ושחיקה בעת ריצוף – רבה, וכדוגמה – מוסכים או בריכות, בעוד ישנם מקומות בהם אפשר להסתפק באריח יקר פחות, למשל – בעת שיפוץ או בניית בתים פרטיים.

מבריק מול מט

לאחר הליטוש, נעשה האריח מבריק, מה שמשוה למשטח המרוצף מראה מיוחד ומהודר. תהליך הליטוש הופך את הריצוף לעמיד יותר לשחיקה, ואף משפר את תכונת האטימות שלו. ריצוף גרניט פורצלן מלוטש, יכול להיות עמיד אף בפני כימיקלים; מסיבה זו הוא מתאים לריצוף מבנים תעשייתיים: מפעלים, מוסכים, קניונים, מוסדות חינוך, בריכות שחייה, מטבחים ומסעדות.
אריח מט – אריחי גרניט פורצלן, שלאחר הליטוש הפכו מבריקים, עוברים תהליך שריפה בתנור בחום גבוה, ולאחר בדיקת פגמים מוקפדת, הוא נארז ונשלח מידית ליעד.
 
 
   
 
כתובתנו: המרכבה 27, אזור התעשייה אשקלון.
טלפון רב-קווי: 6770800 - 08, פקס: 6750768 - 08
tzaneret@bezeqint.net
 
 
   
   

 
 
 
 
כל הזכויות שמורות ריצוף פנים | ריצוף חוץ | מוצרים לאמבטיה | מוצרים למטבח | מחלקת אינסטלציה | מבצעים | צור קשר | מידע כללי
 
שעות פתיחה :ימי א'-ה' 8:00-19:00
יום ו' וערבי חג 8:00-13:00
לייבסיטי - בניית אתרים