צנרת דרום - ציפוי אפוקסי לרצפות
 
 
 
       
                 
 
ציפוי אפוקסי לרצפות
 
ריצוף פנים וריצוף או ציפוי חוץ צריכים לעבור טיפול יסודי עם אפוקסי. זהו חומר אידיאלי עמיד בפני רטיבות ושחיקה, המשמש גם להדבקת ועיצוב אריחי רצפה מסוגים שונים וליצירת ציפוי עמיד על רצפת בטון יצוק
בתחום הריצוף יש חשיבות גדולה לריצוף אותו בוחרים עבור המשטח. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא מדובר רק על צפוי חוץ המיועד לריצוף בגינה, במרפסת, על הגג או בכניסה לבתים צמודי קרקע. הציפוי חייב להיות חלק בלתי נפרד מכל פתרונות הריצוף. הסיבה לכך היא שרק באמצעות ציפוי איכותי ניתן להגן על הריצוף ולמנוע נזקים בלתי הפיכים. הציפוי משמש בתור שכבה המפרידה בין הריצוף לבין החלל החיצוני. בנוסף, קל יותר לנקות או לחדש את הריצוף מאשר לבצע תיקונים על גבי אריחי ריצוף שבורים, סדוקים או פגועים.
השאלה היא איזה סוג של ציפוי מתאים עבור רצפות. הפתרון הנפוץ בשנים האחרונות הוא ציפוי אפוקסי וזאת בגלל שלוש סיבות מרכזיות:
א. הדבקה - אפוקסי הוא ציפוי בעל יכולת הדבקה מושלמת. הוא משמש לתשתיות ריצוף שלמות וניתן  לשלב אותו בריצוף פנים וחוץ. יכולת ההדבקה מבוססת על יישום חומר תלת שכבתי שאינו מכיל מדללים אורגניים. כך ניתן להבטיח היצמדות של הציפוי ולמנוע קילופים.
ב. עמידות - הדגש העיקרי בציפוי הוא על עמידות. זהו חומר עמיד בפני שחיקה, טמפרטורות גבוהות, רטיבות ולחות. הוא אידיאלי עבור ריצוף חוץ בחצרות וגינות ויכול להתאים גם בריצוף פנים במקלחות, חדרי שירותים ומטבח. עמידות בטמפרטורות קיצוניות תורמת לפופולאריות של הציפוי בישראל ובמדינות נוספות ברחבי העולם. מעבר לכך, יש דגמי ציפוי משופרים שבאמצעותם מייצרים משטח עמיד בפני החלקות. הציפוי  מקל על התנהלות בתוך מפעלים ואולמות תצוגה והוא משתלב עם אלמנטים דקורטיביים.
ג. תחזוקה - ציפוי אפוקסי לרצפות יוצר משטח קל לניקוי ואטרקטיבי מבחינה אסתטית. העמידות הכימית מאפשרת ניקוי של הרצפה עם חומרים חזקים, אך התחזוקה הקבועה לא דורשת יותר מניגוב קל ועדין עם סמרטוטים לחים. הציפוי הופך גם משטחי בטון לרצפה חלקה ועמידה ולכן הוא מחזיק מעמד לאורך שנים. הציפוי אידיאלי ומומלץ עבור בתים פרטיים ורצפות במבנים בהם עוסקים במזון, משקאות ותרופות.
מה הקשר בין אפוקסי לבין איכות הסביבה?
בבחירת פתרונות ציפוי על גבי משטחי ריצוף כדאי לחשוב על הטווח הארוך. מהבחינה הזו יש לציפוי יתרון שבא לידי ביטוי בהפחתת בלאי והגדלת פריון. הוא מתאים למבנים מסחרים ותעשייתיים וניתן ליישם אותו בשטחים גדולים. הציפוי מיוצרים מחומרים ידידותיים לסביבה, הוא מתאים לבעלי עסקים שרוצים לשמור על איזון אקולוגי והוא מומלץ כחלופה ירוקה לחומרי הבנייה המסורתיים.
היישום של הציפוי קל ומהיר והוא מהווה פתרון אטרקטיבי מבחינת עלויות. כדאי לשלב אותו על כל סוגי הריצוף ולהפיק ממנו את מרב התועלת.
נסת טקסט
 
   
 
כתובתנו: המרכבה 27, אזור התעשייה אשקלון.
טלפון רב-קווי: 6770800 - 08, פקס: 6750768 - 08
tzaneret@bezeqint.net
 
 
   
   

 
 
 
 
כל הזכויות שמורות ריצוף פנים | ריצוף חוץ | מוצרים לאמבטיה | מוצרים למטבח | מחלקת אינסטלציה | מבצעים | צור קשר | מידע כללי
 
שעות פתיחה :ימי א'-ה' 8:00-19:00
יום ו' וערבי חג 8:00-13:00
לייבסיטי - בניית אתרים