צנרת דרום - מטהרי מים למטבח
 
 
 
       
                 
 
מטהרי מים למטבח
 
לעומת העבר הלא מאד רחוק, כיום ישנן אפשרויות רבות להבטיח מים נקיים, טובים ואיכותיים בביתנו. אם בעבר המנהג הנפוץ להבטחת מי השתייה בבתים היה בעיקר קניה של מים מינרלים בתדירות מסוימת, כיום כבר קיים מגוון רחב של מטהרים אשר מבטיחים באופן שוטף מים נקיים לשתייה לטווחים ארוכים.
סוגי מטהרים נפוצים
בין אם מדובר בהתקנות פנימיות של מטהרי מים ובין אם בהכנסת מטהרים חיצוניים בצורת מתקנים שונים, התוצאה בסופו של דבר תבטיח מי שתייה נקיים וצלולים. כיום ישנם מספר סוגי מטהרים נפוצים כמו גם שיטות שונות לטיהור המים בבתי אב ברחבי הארץ ביניהם:
  • בר מים – בר מים מכיל פונקציות נוספות בתוכו מלבד היותו מטהר מים. הוא בעל יכולות קירור והרתחה, מה שמייתר את הקומקום בבית ויכול לחסוך בצורה זו אפילו עוד. ישנם סוגי מיני בר רבים ושונים בעלי יכולות ומסננים ברמות ובאיכויות שונות. מומלץ לערוך סקר קטן לפני שבוחרים את המיני בר שלכם.
  • מערכת אוסמוזה הפוכה – סינון באמצעות מערכת אוסמוזה הפוכה נעשה בכמה שלבים ומסתיים בדיוניזציה – תהליך של הוספת יונים למים לאחר שטוהרו ולמעשה משמש כתהליך משלים. שיטה זו נחשבת לפופולארית גם כן מכיוון שאחוזי הטיהור שלה הם גבוהים מאד – למעשה בהפעלת לחץ רב, שיטה זו מסירה את רוב החומרים הלא רצויים כמו כלור, מתכות, שמנים תעשייתיים, חומרי ריסוס, עופרת ועוד.
מערכות לטיהור מים
קיימות אופציות לסינון רבות וטובות נוספות. ישנן מערכות המתחברות באופן ישיר אל מקור המים בבית או בדירה כולה. מערכות אלו מנקות את המים המיועדים לכל ברז מים בבית, ומתחברות בדרך כלל לשעון המים הכללי. מערכת טיהור נוספת מתחברת אל ברז ראשי בבית. מכאן שהמים הנקיים מגיעים ממקור אחד מרכזי בדירה. מערכות סינון מים מורכבות ממספר מסננים לרוב מדובר בשני מסננים עד ארבעה בסך הכל.
סוגים שונים של מסננים לטיהור מים
מסננים שכיחים בהם משתמשים לטיהור מים ביתיים הם בין היתר סנן מכני ופחם פעיל. הסנן המכני הוא בעל העבודה העיקרית בסינון החלקיקים הזורמים יחד עם המים. הוא אינו משפיע על התרכובות האורגניות השונות המצויות במים אך הוא משמש כמסנן וכמונע את מעבר החלקיקים אשר אינם חלק מהתרכובות המצויות במים. סנן זה פועל למניעת מעבר חלקיקי חומרים העולים על גודל מסוים. מסנן נוסף הינו פחם פעיל אשר כבר פועל לשיפור הטעם והריח של המים ומנקה אותם מתרכובות אורגניות שונות כמו כלור, אבנית ועוד.
 
 
 
 
 
   
 
כתובתנו: המרכבה 27, אזור התעשייה אשקלון.
טלפון רב-קווי: 6770800 - 08, פקס: 6750768 - 08
tzaneret@bezeqint.net
 
 
   
   

 
 
 
 
כל הזכויות שמורות ריצוף פנים | ריצוף חוץ | מוצרים לאמבטיה | מוצרים למטבח | מחלקת אינסטלציה | מבצעים | צור קשר | מידע כללי
 
שעות פתיחה :ימי א'-ה' 8:00-19:00
יום ו' וערבי חג 8:00-13:00
לייבסיטי - בניית אתרים