צנרת דרום - מה הן משאבות טבולות ולמה הן משמשות?
 
 
 
       
                 
 
מה הן משאבות טבולות ולמה הן משמשות?
 
משאבות טבולות הינן משאבות קבועות הטבולות בכל עת בתוך נוזל, ומשמשות עבור מצבים בהם קיימת בעיית ניקוז בצנרת. בעיה זו מתרחשת לרוב כאשר צינורות המים והביוב מותקנים מתחת לקו הביוב, ולכן הם אינם יכולים להתנקז אליו. בדרך כלל מופיעה הבעיה בקומות מרתף, חניונים תת קרקעיים ומקלטים, שללא משאבה טבולה מצויים בסכנת להצפה בעיקר לאחר ימי גשם, או במצבים בהם מערכת הביוב כושלת וקורסת.
 
כיצד פועלות משאבות טבולות
 
למשאבות טבולות יש את היכולת להזרים נוזלים למעלה אל קו צנרת הביוב, ולהתגבר על כוח המשיכה. כאמור, משאבות אלו ממוקמות תמיד בתוך סביבה נוזלית, בנקודת הקצה של כל הצנרת במקום החיבור אל הצינור המרכזי. נקודת החיבור מאפשרת לטפל בזרימת נוזלים ממספר מוקדים.   חשוב לציין שעל מנת להתקין משאבה טבולה יש לייצר עבורה בור הדומה לבור ספיגה, ולהעמידה בו באופן יציב ונכון. מלבד זאת, יש לחבר את המשאבה למערכת החשמל, ולהתאים את קוטר צינור המשאבה במדויק לצנרת שאליה היא מתחברת. המשאבות עצמן מתחילות לפעול ברגע שהמצוף המורכב בהן מגיע לקו מפלס מים מסוים. במהלך פעולת השאיבה המים וכל הפסולת שהם מכילים, כמו ניירות טואלט או שאריות מזון, מוזרמים אל צינור הביוב המרכזי.
 
שימושים במשאבות טבולות
 
משאבות טבולות מאפשרות לחבר כל חלל הממוקם מתחת לצנרת הביוב הראשית אל מתקני אינסטלציה, בין אם מדובר בשירותים, מקלחות, ברזים וכיורים. זאת מבלי שיהיה צורך לדאוג לגבי הצפות בחללים אלו. כמו כן, המשאבות יעילות עבור קומות קרקע בבניינים ישנים בעלי תשתיות בעייתיות, בהן הדירות מועדות להצפות. בנוסף לכך, משאבה טבולה משמשת גם לחללים שמתחת לקו צנרת הביוב המחוברים אליה. עוד חשוב לציין כי משאבות טבולות משמשות כאמצעי עזר לבורות ספיגה. בורות אלו מוגבלים בגודלם, והתקנת משאבה טבולה בהם תמנע את הצורך בהצפתם. מעבר לכך, המשאבות משמשות גם בבריכות שחייה כאמצעי לשאיבת מים שוטפת לצרכי ניקיון וטיהור.
 
בחירה נכונה של משאבות טבולות
 
על מנת שמשאבות טבולות יבצעו עבודתן נאמנה, קיימת חשיבות מרובה בחירה נכונה על ידי איש מקצוע מומחה. בחירת המשאבה הטבולה נקבעת בהתאם ליעילותה, ולכמות הנוזלים המקסימאלית שהיא מסוגלת לשאוב בפרק זמן נתון. כמו כן, יש להתחשב ברמות הרעש של עבודתה וביכולתה לסלק פסולת מצוקה. בחירה נכונה של משאבה טבולה והתקנתה הנאותה, יבטיחו את תקינות המכשיר לאורך שנים, ויאפשרו שימוש במוצרי אינסטלציה שונים ללא חשש מהצפות.
 
 
   
 
כתובתנו: המרכבה 27, אזור התעשייה אשקלון.
טלפון רב-קווי: 6770800 - 08, פקס: 6750768 - 08
tzaneret@bezeqint.net
 
 
   
   

 
 
 
 
כל הזכויות שמורות ריצוף פנים | ריצוף חוץ | מוצרים לאמבטיה | מוצרים למטבח | מחלקת אינסטלציה | מבצעים | צור קשר | מידע כללי
 
שעות פתיחה :ימי א'-ה' 8:00-19:00
יום ו' וערבי חג 8:00-13:00
לייבסיטי - בניית אתרים