צנרת דרום - דגשים חשובים לפני ביצוע זיפות ואיטום גגות
 
 
 
       
                 
 
דגשים חשובים לפני ביצוע זיפות ואיטום גגות
 
קיימות מגוון שיטות באמצעותן ניתן לאטום את הגג. אחת השיטות היא באמצעות זיפות. שיטות אחרות באמצעותן ניתן לאטום את הגג הן איטום ביריעות ביטומניות, איטום PVC, איטום באמצעות חומרים אקריליים ועוד.

מדוע צריך לאטום את הגג

קיימת חשיבות גדולה בביצוע זיפות ואיטום גגות מקצועי. איטמה מקצועית של הגג תמנע חדירת מים לתוך הבית או הדירה, תמנע התחממות של הגג, דבר שישפיע גם על טמפרטורה בבית. יצרנו קשר עם מנהל הפרויקטים של חברת יהלום איטום גגות הממליץ לבצע איטום גגות בתקופת הקיץ או הסתיו, ולא להמתין לחורף, בו מזג האוויר עשוי להפריע לביצוע תהליך איטום מקצועי.

איטום באמצעות זפת

השימוש בזפת לצורך איטום נהוג כבר הרבה מאוד זמן, וגם כיום מהווה שיטה עיקרית לצורך כך. שיטת איטום זו היא גם בין הזולה מבין השיטות באמצעותן ניתן לאטום את הגג. בשיטה זו מורח איש המקצוע שכבת יסוד ראשונה על גבי הגג בשם פלינקוט, שמסייע לאחר מכן לזפת להידבק אל הגג, לאחר שביצע ניקוי יסודי וניקה את כל החפצים שהיו על הגג. בתום המריחה של השכבה הראשונה, יש להמתין כ- 24 שעות, עד ליבוש מלא של חומר היסוד. בתום היממה, מורח איש המקצוע שכבה של זפת עד שלוש שכבות, בהתאם לתקציבו של הלקוח ומצב הגג. האיטום כולל מריחה של זפת על כל הגג, ועל החיבורים בין הגג לקירות, "רולקות". לאחר שהזפת יבש, מבצעים תיקונים- תיקוני חורים וסדקים, אם יש כאלו, באמצעות שתי שכבות של זפת. בשלב הסופי מורח איש המקצוע שכבה לבנה של סיד ודבק אקרילי. מטרת שכבה זו היא שמירה על הזפת לאורך זמן, וצביעה של החומר בלבן, על מנת למנוע חימומו.

שיטות שונות של זיפות ואיטום גגות

  1. זיפות הגג באמצעות שתי שכבות של זפת, הכולל הכנסת רשת אינטרגלס בין השכבות, ולאחר מכן מריחת שכבת הלבנה
  2. זיפות הגג בשתי שכבות, ובינן אריג פיברגלס, בתום הזיפות מריחת שכבת הלבנה
  3. זיפות באמצעות שכבת זפת אחת הכולל גם שלב הלבנה.

זיפות ואיטום גגות – על מה לשים דגש

קיימים לא מעט ספקים המציעים שירות של איטום גגות באמצעות שימוש בזפת או בשיטות אחרות. חלק מאנשי המקצוע מיומנים, מנוסים, ויבצעו עבורכם עבודה מקצועית שתחזיק מעמד לאורך זמן רק. לעומתם קיימים בשוק גם אנישי מקצוע חובבנים, המציעים שירות זיפות ואיטום גגות. לפני שאתם בוחרים את איש המקצוע לצורך ביצוע איטום של הגג, מומלץ לבדוק מה רמת הניסיון שיש לו בתחום זה, באיזה חומרים הוא מתכנן לעשות שימוש לצורך האיטום של הגג, האם ניתנת אחריות על העבודה ולכמה זמן והאם קיימים לקוחות שיהיה מוכנים להעיד על טיב עבודתו ולהמליץ לכם לעבוד איתו. בדומה לתחומים אחרים, מומלץ שלא להתפתות למחיר הנמוך ביותר המוצע לכם, ולבדוק טוב טוב את מי אתם מעסיקים.
 
 
 
   
 
כתובתנו: המרכבה 27, אזור התעשייה אשקלון.
טלפון רב-קווי: 6770800 - 08, פקס: 6750768 - 08
tzaneret@bezeqint.net
 
 
   
   

 
 
 
 
כל הזכויות שמורות ריצוף פנים | ריצוף חוץ | מוצרים לאמבטיה | מוצרים למטבח | מחלקת אינסטלציה | מבצעים | צור קשר | מידע כללי
 
שעות פתיחה :ימי א'-ה' 8:00-19:00
יום ו' וערבי חג 8:00-13:00
לייבסיטי - בניית אתרים