צנרת דרום - ביצוע עבודות איטום לפני החלפת קרמיקה
 
 
 
       
                 
 
ביצוע עבודות איטום לפני החלפת קרמיקה
 
בשנים האחרונות יותר ויותר בעלי בתים מגלים עניין באופן ריצוף ואיטום הבית. לאחר חורפים ארוכים של נזילות ודליפות, דיירים אינם מוכנים לשלם יותר מחיר עבור עבודה לא יסודית. מאמר זה מבאר את חשיבותו של איטום איכותי מתחת לחיפויי קרמיקה ולפני החלפתה – כדי שבחורף הבא תוכלו ליהנות מקירות יבשים.

קרמיקה – בין חומרי הגלם העתיקים בעולם

הקרמיקה הינה בין חומרי הגלם העתיקים בעולם, המשמשים עד היום לעיטור קירות ועיצוב ייחודי של חללי פנים וחוץ. אולם לא פחות משהיא יפה ואסתטית, הקרמיקה שומרת על הקיר מפני צבירת רטיבות. יתרה מכך, הקרמיקה אינה רגישה לחומצות שונות ונותרת עמידה למשך שנים רבות. כיום משמשת הקרמיקה לחיפוי חדרי אמבטיה ומטבח, בהם השימוש במים הינו יומיומי. כמו כן, משמשת הקרמיקה לעיטור קירות חיצוניים, בשל האסתטיקה הייחודית בה היא ניחנה.

חשיבותו של איטום איכותי

כל קיר חיצוני דורש איטום מקצועי. האיטום שומר על הקיר מפני רטיבות העלולה לחרב כל מבנה כליל. גם קירות המחופים בקרמיקה זקוקים לאיטום ולכן בטרם החלפה או התקנה מחודשת של הקרמיקה ישנה חשיבות מרכזית לאיטום הקיר. האיטום הינו חלק הכרחי בתכנון כל מבנה ומוטל על כל אדריכל או מתכנן לשלב את הנחת האיטום בתכנית הבנייה. הנחת קרמיקה מחודשת ללא ביצוע עבודת איטום עלולה להיות בעלת תוצאות הרסניות. מאמר זה בא לבאר את חשיבות הנחת האיטום בטרם החלפת הקרמיקה.

איטום בעקבות נזילות

איטום כושל הינו גורם לאי נוחות, הפסדים כספיים ועגמת נפש רבה עבור הסובלים ממנו. נזילות אלו מורכבות לטיפול ומיגור ומצריכות ביצוע עבודת איטום לפני החלפת קרמיקה. ניתן לבדוק אפשרות של איטום ללא הרמת הריצוף, אולם רצוי להתייעץ עם איש מקצוע מנוסה ובעל מוניטין המכיר את התחום. הנחת איטום ללא הרמת הקרמיקה לא תעלים בעיות של רטיבות ואינה מהווה פתרון איכותי ויעיל לטווח זמן ארוך. יתרה מכך, במרפסות וגגות מרוצפים – חובה להרים את הקרמיקה הקיימת, לאטום באמצעות יריעות ביטומניות ולרצף מחדש את השטח כולו.
איטום תחת חיפוי קרמיקה חייב לכלול הרבצה צמנטית עשויה טיט וחומרים אקריליים לאיטום הרמטי. לאחר מכן יש להחליק את שכבת הטיח. נדרשת אשפרה למשך שלושה ימים והמתנה של שבוע עד להתייבשות. מאחר ומדובר בהתקנת קרמיקה על החיפוי, חשוב להתקין עוגנים לרשת הפלדה המיועדת לחיפוי. בשלב זה כבר ניתן לבצע אטימת הקירות באמצעות חומרי איטום משחתיים.
 
 
   
 
כתובתנו: המרכבה 27, אזור התעשייה אשקלון.
טלפון רב-קווי: 6770800 - 08, פקס: 6750768 - 08
tzaneret@bezeqint.net
 
 
   
   

 
 
 
 
כל הזכויות שמורות ריצוף פנים | ריצוף חוץ | מוצרים לאמבטיה | מוצרים למטבח | מחלקת אינסטלציה | מבצעים | צור קשר | מידע כללי
 
שעות פתיחה :ימי א'-ה' 8:00-19:00
יום ו' וערבי חג 8:00-13:00
לייבסיטי - בניית אתרים