צנרת דרום - בטוחים בחורף: כל מה שרציתם לדעת על כיסוי ביטוחי לרכב מפני נזקי מזג אוויר
 
 
 
       
                 
 
בטוחים בחורף: כל מה שרציתם לדעת על כיסוי ביטוחי לרכב מפני נזקי מזג אוויר
 
חורף סוער וגשום אמנם מיטיב עם משק המים בישראל, אך יחד עם זאת גורם נזקים כבדים לרכוש, לרבות לרכבים. למעשה, בעונת החורף יכולים להיגרם נזקים לרכבים עקב מגוון סיבות, כמו למשל נפילת עץ ברחוב. לכן, חשוב לוודא כי לרכב שלכם יש כיסוי ביטוחי מלא מפני פגעי מזג האוויר, כפי שמספק ביטוח רכב של הפניקס.
 
נזקים העלולים להיגרם לרכב בעונת החורף
 
סערות וגשמים עזים עלולים לגרום נזקים לכלי רכב, ובכל חורף מאות בעלי רכבים מגישים תביעות ביטוח בגין מפגעי מזג אוויר. נזקים אלו יכולים להיגרם בשל רוחות חזקות הגורמות לקריסת עצים או ענפים. כמו כן, רוחות חזקות יכולות לגרום לניתוק ציוד ממבנים, כמו אדנית שנפלה ממרפסת, קולטי דודי שמש או סוככים שהתנתקו ממקומם. מדובר בנזקים פאסיביים הנגרמים שלא באשמת הנהג ועלולים להתרחש גם בעת נסיעה ברכב או כאשר הוא חונה. מעבר לכך, נזקי חורף עלולים להיגרם מעוד מגוון רחב של סיבות, כדוגמת כיפוף פח הרכב עקב ברד או שלג כבד, וכן הצפת רכבים הגורמת לחלודה ולנזקי חשמל.
 
מה מכסה פוליסת הביטוח 
 
פוליסת ביטוח מקיף לרכב כוללת בתוכה גם כיסוי כנגד פגעי מזג אוויר שונים העלולים להיגרם גם בימי החורף. נזקים אלו משתנים בין הפוליסות וחברות הביטוח השונות, והם כוללים בין היתר נזקי ברק, שיטפון, שלג, ברד וסערה, וכן נזקים שנגרמו בגין התנגשויות מקריות ובלתי צפויות כמו החלקה על כביש רטוב או קפוא, או נפילת חפצים על הרכב. בכל מקרה, חשוב לבדוק מהו הכיסוי המוענק בפוליסת הביטוח המקיף, ובמידת הצורך לרכוש הרחבות נוספות לפוליסה. 
 
את מי תובעים במקרה של נזקים לרכב עקב פגעי מזג אוויר
 
כאמור, במידה ולמבוטח יש פוליסת ביטוח רכב מקיפה עליו לוודא כי היא מכסה גם מצבים של מפגעי מזג אוויר. כאשר קיים כיסוי ביטוחי עבור מפגעים מסוג זה ניתן לתבוע פיצויים מחברת הביטוח. כמו כן, במקרים בהם מדובר ברכוש פרטי כמו אדנית או קולט דוד שמש, ניתן לנסות ולאתר את בעל הרכוש שגרם לנזק ולתבוע אותו. בנוסף, אם הרכב עמד בשטח ציבורי ועף עליו רכוש פרטי, על הרשות המקומית לאתר ולהגיש תביעה כלפי בעל הרכוש. במידה ומדובר ברכוש השייך לעירייה כמו עץ בשטח ציבורי או תמרור, האחריות לכסות את נזקי הרכב מוטלת על הרשות המקומית.
 
השתתפות עצמית בגין נזקי מזג אויר
 
חשוב לדעת כי במרבית המקרים כל הפעלה של ביטוח מקיף לרכב, לרבות הפעלה בגין נזקי מזג אויר, כרוכה בתשלומי השתתפות עצמית של המבוטח. עוד יש לציין כי השתתפות עצמית נדרשת גם אם האירוע הביטוחי לא קרה באשמת המבוטח. לכן, במקרים בהם נגרם נזק מזערי בלבד שעלותו אינה עולה באופן משמעותי על עלות ההשתתפות עצמית הנדרשת בפוליסה, עדיף שלא להפעיל אותה. זאת, על מנת להימנע מרישום תביעה וכך לזכות בהנחות בעלות תשלומי הביטוח בעתיד.
 
 
 
   
 
כתובתנו: המרכבה 27, אזור התעשייה אשקלון.
טלפון רב-קווי: 6770800 - 08, פקס: 6750768 - 08
tzaneret@bezeqint.net
 
 
   
   

 
 
 
 
כל הזכויות שמורות ריצוף פנים | ריצוף חוץ | מוצרים לאמבטיה | מוצרים למטבח | מחלקת אינסטלציה | מבצעים | צור קשר | מידע כללי
 
שעות פתיחה :ימי א'-ה' 8:00-19:00
יום ו' וערבי חג 8:00-13:00
לייבסיטי - בניית אתרים